שומות לנכסים מיוחדים
 שווי קרקעות ספקולטיביות- מתחם "רצועת הנופש", רמת השרון 2013
שווי קרקעות ספקולטיביות- מתחם "רצועת הנופש", רמת השרון 2013 שווי קרקעות ספקולטיביות- מתחם "רצועת הנופש", רמת השרון 2013

מאמר זה עוסק בשווי קרקע, הממוקמת במתחם "א" בתחום שיפוט של העיר רמת השרון. במסגרת עבודתנו נדרשנו לחוות דעתנו לסקירת המצב התכנוני המאושר והמתוכנן.
וניתוח עפ"י עקרונות שמאיים של ערכי שווי ומשמעותם הכלכלית.
הקרקע ממוקמת באגפה הדרומי של העיר, בתחום הרזרבה לתכנון של העיר, הידוע גם כמתחם "רצועת הנופש רמת השרון".
הסביבה הנה דרום העיר, בסמוך לגבול השיפוט עם עיריית תל-אביב.


ראה מידע נוסף     
 שווי מערכות סולאריות בעיני שמאי מקרקעין
שווי מערכות סולאריות בעיני שמאי מקרקעין שווי מערכות סולאריות בעיני שמאי מקרקעין

מאז כניסתה לתוקף של תמ"א 10/ד10, החלה מגמה לפיה נדרשים שמאי מקרקעין לבדוק ולהעריך מבנים (בעקר תעשייתיים) וקרקעות, הכוללים, יחד עם המבנים הרגילים, תוספת של מערכות סולאריות לייצור חשמל, אשר מניבות הכנסה. מאמר זה עוסק בניתוח העקרונות והמאפיינים העיקריים, אשר, חייבים להילקח בחשבון, בחוות דעת של שמאי מקרקעין, בקביעתו את שווי השוק של המקרקעין, כאשר גגות מבנים, בנויים או, שיבנו יהיו מיועדים להתקנת מערכות פוטו וולטאג` בהספק כללי של כ- 1.92 MWP.


ראה מידע נוסף     
 אומדן שווי מקוה טהרה
אומדן שווי מקוה טהרה אומדן שווי מקוה טהרה
ההיבטים המקצועיים של שמאי מקרקעין באומדן שווי / שמאות של מקווה טהרה

לאחרונה, עסקנו בהכנת שומה מקצועית בה נתבקשנו לאמוד את שווי השוק של מקווה טהרה. במאמר זה יובאו העקרונות והגישות בהם ייעזר שמאי המקרקעין בבואו להעריך נכס מיוחד – מקווה טהרה.
יש להבין, כי שמאות מקרקעין של מקווה טהרה הינה שמאות מיוחדת הואיל והשימוש בנכס, שהנו מקווה טהרה, מהווה שימוש מיוחד ומסוים.
 
מקור עיקרי להלכות, הנוהגות במקווה הוא במקרא ספר ויקרא:..... "אך מעיין ובור מקווה מים יהיה טהור" .

חז"ל דורשים: כמו, שמעיין נעשה בידי שמים, ללא מגע יד אדם, אף מקווה צריך להיקוות מאליו ולא להישאב, ומאידך "אך" ורק מעיין מטהר כשהוא זורם ובכל שיעור, אבל מקווה מים שאינם נובעים יטהר רק אם המים עומדים ורק בשיעור של ארבעים סאה.

ראה מידע נוסף     
 שווי שוק של זכויות בניה לניוד וזכויות "אויר"
שווי שוק של זכויות בניה לניוד וזכויות "אויר" שווי שוק של זכויות בניה לניוד וזכויות "אויר"

בשנים האחרונות מוצאות ועדות התכנון המקומיות דרכים יצירתיות בכדי לשלם תמורת נזקים תכנוניים שנגרמים ליזמים ו/או פרטיים.אחת הדרכים העיקריות הנה על ידי ניוד זכויות בניה והכרה בזכויות "אויר". פס"ד מנחה לעניין זה ניתן בבימ"ש העליון מאת כבוד השופט א.מצא (עע"מ 03 / 3030):


ראה מידע נוסף     
 אומדן שווי שוק של קרקע התפוסה על ידי פולשים
אומדן שווי שוק של קרקע התפוסה על ידי פולשים אומדן שווי שוק של קרקע התפוסה על ידי פולשים

לאחרונה במסגרת עבודתנו נתקלנו בצורך לאמוד את שווי השוק של קרקע בשטח של כ- 3 דונם (מיועדת ל- 12 בתים צמודי קרקע דו משפחתיים) באחת מערי המרכז. כשנתקבלו המסמכים המשפטים וערכנו ביקור בנכס התברר לנו כי במהלך 10 השנים האחרונות פלשו אל הקרקע 3 משפחות ובנו עליה 3 בתי מגורים. מטרת עבודתנו היתה לאמוד את שוויה של הקרקע בניכוי עלות פינוי הפולשים.


ראה מידע נוסף     
 אומדן שווי שוק של קרקע לבית עלמין
אומדן שווי שוק של קרקע לבית עלמין אומדן שווי שוק של קרקע לבית עלמין

בשנים האחרונות עולים יותר ויותר מקרים בהם יורשים ומשפחות מגלים כי הקרקע הפרטית בבעלותם הנה בשימוש, ו/או מיועדת לבית עלמין. במקרים שונים אף הקרקע לא רק ששימשה לקבורת בני המשפחה, אלא אף חב` "קדישא", עושה שימוש בקרקע כחלק מבית קברות קיים. אומדן שווי הזכויות בשוק החופשי, בקריטריון של קונה מרצון ממוכר מרצון בקרקע, ומהם דמי השימוש עבור חלק הקרקע, שנתפס, ללא רשות!? הנן שאלה המופנית אל שמאי המקרקעין.


ראה מידע נוסף     

 |  שמאות מקרקעין |  אודות  |  תמ''א 38 בשבילך  |  סוגיות נפוצות ופתרונות  |  מגמות חמות  |  קישורים  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
בועז וכולדר-שמאות מקרקעין- www.w-b.co.il © כל הזכויות שמורות
שמאי מקרקעין - שמאי מקרקעין בתל אביב - בועז וכולדר תל אביב: דרך מנחם בגין 44 טל: 03-6877979 פקס: 03-6877977 חיפה: סטפן וייז 1 טל: 04-8311738
כל מידע המובא באתר זה אינו מיועד להצגה או להעתקה, באופן מלא או חלקי, השימוש במידע דלעיל הינו באחריות המשתמש בלבד. כל המידע המוצג באתר הינו
מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת מקצועיות. אין באמור לעיל משום ייעוץ ו/או חוות דעת והוא מבוסס על בדיקות ניתוחים והנחות עבודה, שנעשו במשרדנו.
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל